שלום אורח, התחבר
יעל טל, טבחית, קונדיטורית ויועצת קולינרית.

יעל טל, טבחית, קונדיטורית ויועצת קולינרית. בעלת נסיון של מעל 10 שנים במטבחים של מסעדות וקונדיטוריות מובילות (מסעדת יוקרה בניו יורק, מסעדת "קרן" של חיים כהן, אידלסון 10) ובבניית תפריטים למסעדות ובתי קפה ("סטריטס", "ימה"). הקימה את ערוץ האוכל באתר תפוז וערכה אותו במשך שנתיים ולאחר מכן ערכה את מדור האוכל באתר של זכיינית הטלוויזיה "רשת". לאחר הולדת בתה החלה לשלב בין בישולי גורמה לכאלו המתאימים לילדים והקימה את פרוייקט "הורים מבשלים" על מנת לסייע להורים להעניק לילדיהם תזונה בריאה, מזינה וטעימה.

שרית עטיה, דיאטנית קלינית.

יעל טל, טבחית, קונדיטורית ויועצת קולינריתשרית עטיה, דיאטנית קלינית. בוגרת בית הספר לתזונה בפקולטה לחקלאות, האוניברסיטה העברית ירושלים. עובדת, בין היתר, כדיאטנית ילדים בשרותי בריאות כללית. בעלת ניסיון מקצועי עשיר ומגוון בתזונת ילדים הכולל טיפול תזונתי בילדים ובבני נוער במרכז שניידר לרפואת ילדים. בעלת ניסיון רב כמנחת קבוצות להרגלי אכילה ובריאות והדרכת הורים להרגלי אכילה ולתזונה בריאה לילדים. יועצת ומנחת הדרכות צוותים בגני ילדים לתזונה נכונה ובריאה, וכן ליווי מקצועי של תוכנית לעידוד אורח חיים בריא בגני ילדים.

מבשלים לילדים

שרית ויעל מבשלות לילדים

יעל טל, טבחית, קונדיטורית ויועצת קולינרית ושרית עטיה, דיאטנית קלינית הקימו את פרוייקט "הורים מבשלים" על מנת לסייע להורים להעניק לילדיהם תזונה בריאה, מזינה וטעימה. קרא עוד...

אתם שואלים, שרית ויעל עונות

האם כשמבשלים ירקות במים כל הוויטמינים נעלמים? ואולי כדאי לאדות אותם? מדוע כדאי לאכול דגנים מלאים?
האם להקפיא מנות מוכנות? מה עדיף לבשל – אורז? קוסקוס? ואולי פסטה? איך מחבבים על הילדים אכילת קטניות?
זה המקום לכל הקושיות הקשורות בתזונת ילדיכם. שרית ויעל יענו על כל השאלות, ויחלקו איתכם רעיונות,
טיפים ואינפורמציה חשובה.

  • רציתי לשאול האם אפשר להקפיא גבינות רכות.

    לרוב, מרקמן של גבינות רכות משתנה לאחר ההקפאה, לכן לא מומלץ להקפיא גבינות כאלה.

  • שלום לך. כמה גבינה צהובה ניתן לתת לילד, שאינו סובל מעודף משקל ואינו אוכל שום מוצר חלב אחר פרט לחלב נוזלי?

    מוצרי חלב מהווים חלק חשוב מתפריט מאוזן ומגוון של ילדים. הכמות הנכונה לצריכה יומית של מוצרי חלב, כגון גבינה צהובה, היא נגזרת של מספר פרמטרים, כגון: גילו של הילד, ממה מורכב יתר התפריט היומי שלו, וכמות החלב שאותה הוא שותה ביום.

הוסיפו שאלה לשרית ויעל